02.12.13
Otwarty wykład dr Tomasza Wagnera pt. "Od romantyzmu do awangardy - oblicza zabrzańskiego modernizmu 1922-1945". W ramach Archi Prelekcji Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w Muzeum Miasta Gdyni, 5 grudnia, godz. 18:00

Zapraszamy na najbliższą "Archi Prelekcję" organizowaną w ramach projektu  Gdyński Szlak Modernizmu. Gościem najbliższego wydarzenia będzie dr Tomasz Wagner z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

·       Temat wykładu: "Od romantyzmu do awangardy - oblicza zabrzańskiego modernizmu 1922-1945"

·        Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1

·        Czas:  5 grudnia, godzina 18:00

Wykład doktora Wagnera, zostanie poświęcony niezwykle ciekawemu wątkowi dynamicznego rozwoju architektury modernistycznej Zabrza w okresie międzywojennym, w tym widocznego wpływu na jej rozwój nurtów i tendencji w architekturze niemieckiej i amerykańskiej.

Archi Prelekcja będzie także okazją do zapoznania się z nowo wydaną książką dr Tomasza Wagnera - "Architektura Modernistyczna w Zabrzu".

Uwaga: Wstęp Wolny

więcej informacji:

www.modernizmgdyni.pl

oraz www.facebook.com/

 

Notka o Autorze:

 

  • doktor inż. arch. Tomasz Wagner
  • adiunkt w Katedrze Projektowania Architektonicznego
  • ur.1973 w Zabrzu

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej 1997. Uczeń i wieloletni współpracownik prof. Jerzego Witeczka. Ukończył Studium Pedagogiczne i Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki. Członek SARP i PAN. Uczestnik konferencji naukowych, artykułów i programów poświęconych problematyce architektury Górnego Śląska. Współorganizator i członek komitetu organizacyjnego cyklicznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej Nowoczesność w architekturze. Dwukrotny laureat konkursu Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków (1998, 2002), wyróżnień w Międzynarodowym Biennale Architektury 1996. Współautor obiektów nagrodzonych w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego w 2012 roku.  Autor szeregu publikacji naukowych, konferencyjnych i opracowań poświęconych architekturze Górnego Śląska oraz ochronie dziedzictwa kulturowego. Autor książek: Zabrze –Nieznane oblicza śląskiej architektury (2003), Architektura Modernistyczna w Zabrzu (2013) oraz czynny architekt, twórca opracowań studialnych, koncepcyjnych i projektowych. W okresie współpracy z B.P. Mexem (od 1997) uczestnik zespołów projektowych (współautor) Centrum Administracyjnego w Dąbrowie Górniczej i adaptacji budynków pokopalnianych na Gliwicką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w ramach projektu Nowe Gliwice. Współautor zrealizowanych projektów budynków biurowych, administracyjnych i laboratoryjnych i dydaktycznych, m.in: adaptacji Budynku WKU w Zabrzu na Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej oraz Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko w Gliwicach.