21.07.15
Najtańszy w Gdyni, zadaszony i monitorowany parking już otwarty

W samym centrum Gdyni oddano nowy parking na 180 samochodów. Parking znajduje się pod Placem Grunwaldzkim, w pobliżu budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego, Teatru Muzycznego i funkcjonującej już kolejki na Kamienną Górę. Wjazd na parking prowadzi od ul. Wybickiego.

- Parking jest monitorowany oraz przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Markos Pagudis, prezes Forum Kultury. – Miejsca postojowe są szerokie, a do hali można zejść schodami lub zjechać windami rozlokowanymi w kilku miejscach. Z parkingu znajduje się bezpośrednie wyjście do Teatru Muzycznego, co na pewno spodoba się widzom przyjeżdżającym na spektakle. I co najważniejsze stawki za postój są  najniższe w Gdyni.

W sezonie letnim liczba osób docierających do centrum miasta jest znacznie większa, niż w pozostałych miesiącach. W Śródmieściu odbywa się wiele imprez, dlatego miejsca postojowe są bardzo potrzebne.  Nowy parking zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Muzycznego, ul. Świętojańskiej oraz bulwaru nadmorskiego zapewne pomoże w rozładowaniu natężenia ruchu w centrum miasta.

Opłaty za korzystanie z parkingu są najniższe w Gdyni. Płacimy praktycznie za rzeczywisty czas pozostawienia samochodu, gdyż już od drugiej godziny opłata naliczana jest co 12 minut postoju.

 

OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z PARKINGU


Bilety jednorazowe:

  • Za pierwsze pół godziny - 0,50 zł
  • Za drugie pół godziny - 2,00 zł
  • Za czas postoju w kolejnych godzinach - 0,50 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju. 

Abonament miesięczny: 250 zł