07.12.15
Mikołajki w Gdyni

Mikołaj spotkał się 6 grudnia 2015 r. z najmłodszymi mieszkańcami Gdyni. W tym roku przyjechał do oczekujących go dzieci wagonikiem kolejki z Kamiennej Góry.

Spotkanie z Mikołajem na Placu Grunwaldzkim wypełnione było wspólną zabawą i radosnym kolędowaniem. Aktorzy z teatru Gargulec przygotowali bajkowe przedstawienie. Przed godziną osiemnastą Mikołaj przyjechał do oczekujących go dzieci. Wspólnie z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem składali dzieciom świąteczne życzenia. Na koniec niebo rozjaśnił wyjątkowy pokaz sztucznych ogni, a plac rozbłysnął blaskiem bożonarodzeniowych iluminacji, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Podświetlona została muszla koncertowa i drzewa. Pojawiły się też  m.in. łódki, łabędzie, foczki i rybki - kształtem przypominające ozdoby wykonane z papieru.

Tego dnia przez Trójmiasto przejechała grupa ok. 3 tysięcy Mikołajów na motorach. Widowiskowa kolumna motocykli, quadów i skuterów liczyła kilka kilometrów. Była to już trzynasta edycja parady. Dzięki uzbieranym z cegiełek pieniądzom, kupione zostaną obiady dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych, a także sfinansowane paczki dla potrzebujących maluchów. Wielka parada Mikołajów pokonała trasę z Gdańska do Gdyni. Meta zlokalizowana była na al. Jana Pawła II naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.