01.07.16
Lipiec w Gdyni i na Północnych Kaszubach

W lipcu nie wyjeżdżasz na wakacje? Nic nie szkodzi. Samorządy Gdyni i Północnych Kaszub przygotowały tak wiele atrakcji, że na pewno nie będziesz się nudzić.

 

Wakacje w Gdyni rozpoczynają się od mocnego uderzenia. Nad morze zjeżdżają miłośnicy muzyki by uczestniczyć w kolejnej edycji Open`er Festival. 1 lipca zaczyna się również Festiwal Gdynia Design Days. 7 lipca miłośnicy żeglarstwa będą mogli śledzić zmagania uczestników regat. Od 8 lipca w Gdyni zagoszczą damy światowego jazzu w ramach Ladies` Jazz Festival. Swoje grono zwolenników ma również Globaltica – Festiwal Kultur Świata, który rozpoczyna się 20 lipca.

W poszukiwaniu ciekawych wydarzeń warto również odwiedzić pozostałe miejscowości Kaszub Północnych. Na Helu można uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu. Karsin zaprasza na Kaszubskie Spotkanie z Folklorem. Hel oraz Kosakowo organizują Święto Ryby. Jeśli ktoś poszukuje wyzwań sportowych warto odwiedzić Krokową, gdzie rozgrywać się będzie maraton rowerowy Krokowa Lang Team MTB, w Lęborku organizują bieg uliczny. Wejherowo zaprasza miłośników kina na świeżym powietrzu w każdy czwartek o godz. 21.30 do Parku Miejskiego. W Parku Miejskim również można poćwiczyć pod czujnym okiem trenera – co sobotę o godz. 10 organizowane są zajęcia fitness, a dzieci w tym czasie będą mogły skorzystać z zajęć z animatorami. W niedzielę w Parku o godz. 9.30 można uczestniczyć w otwartych i bezpłatnych zajęciach jogi. Lipiec to również okazja do organizacji festiwali i koncertów, których również nie zabraknie w gminach Kaszub Północnych.