19.07.11
Konkurs Fotograficzny „Gdyński modernizm w obiektywie”

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne” zapraszają wszystkich pasjonatów fotografii i architektury modernistycznej - mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów z całej Polski - do udziału w konkursie fotograficznym "Gdyński modernizm w obiektywie".
Celem konkursu jest promocja estetyczno-architektonicznych oraz historycznych walorów miasta Gdyni, w szczególności Gdyńskiego Modernizmu. 

Prace konkursowe w dwóch kategoriach – „Gra świateł w architekturze modernistycznej Gdyni”, oraz „Rytm, symetria i asymetria w architekturze modernistycznej Gdyni” można nadsyłać do 14 sierpnia 2011 na adres Agencji Rozwoju Gdyni – ul. Świętojańska 141, 81-404 Gdynia, z dopiskiem Konkurs Fotograficzny „Gdyński modernizm w obiektywie”. Jury pod przewodnictwem wieloletniego fotoreportera CAF i PAP Stefana Kraszewskiego wybierze i nagrodzi najciekawsze prace.

Nagrody w konkursie:

- I nagroda: 1.500,00 PLN (tysiąc pięćset złotych) oraz pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni

- II nagroda: udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez SPTF o wartości 600,- PLN (sześćset złotych) oraz odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni

- III nagroda: odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni

Ponadto jury wyróżni kilkanaście prac. Wyróżnieni otrzymają pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów oraz wezmą udział w wystawie pokonkursowej. Wystawa odbędzie się w trakcie „Weekendu Architektury” w dniach 19-21 sierpnia 2011 w prestiżowym miejscu w Śródmieściu Gdyni.

Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Więcej o gdyńskim modernizmie na www.modernizmgdyni.pl

Prosimy o pobranie i zapoznanie się z regulaminem konkursu (Do pobraniazakładka „Do pobrania”)