10.05.10
Kolejna udana edycja gdyńska z cyklu TRAILRUNNING

W malowniczej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzono bieg z prestiżowego cyklu Salomon Trail Running. Miasto Gdynia po raz drugi była gospodarzem biegu, za którego organizację odpowiadał zespół miejscowych pasjonatów, zorganizowanych wokół lokalnego biura podróży GRINGO, którego właściciel jest pasjonatem i uczestnikiem wielu zawodów typu trial running. Jak zeszły rok zaskoczył uczestników spoza Trójmiasta, przepiękną scenerią nadmorską Gdyni, w tym plażą, bulwarem oraz trasami biegnącymi przez malowniczą Polankę Redłowską, tak w tym roku, miasto zaprezentowało trasy o charakterystyce bliższej Karkonoszom niż nadmorskim miejscowościom.  

W opinii uczestników i organizatorów trasa biegu wytyczona w gdyńskich lasach była równie malownicza co i wymagająca. Uczestnicy dobrze ocenili jej profil pod względem urozmaicenia i oznakowania. Pewną niespodzianką dla niektórych uczestników była sytuacja, że nad morzem można organizować tak górskie biegi.

Fakty sportowe:  

  • na długiej trasie szans rywalom nie dała ekipa z klubu Talex Borzytuchom – opanowali podium kategorii męskiej.

  • W kategorii kobiet zwycięstwo przypadło kobiet biegaczce z Gdyni Renacie Walendziak – obecnie trenerce w WKS Flota Gdynia.

  • Dzielnie walczyła z nią debiutantka z ekipy Navigatoria: Aleksandra Moszyńska, która jednak musiała uznać wyższość doświadczonej koleżanki.
  • Najliczniejszą ekipę wystawiła reprezentacja trójmiejskiej Akademii Biegania. Jej członkini – Monika Prątnica zwyciężyła w klasyfikacji kobiet na trasie krótkiej.
  • Szczegółowe wyniki  biegu na stronie www.gringo.pl aś klasyfikacja cyklu Salomon Trial Running na stronie trailrunning.pl


Tradycyjnie atrakcją także dla outsiderów biegu, była ceremonia wręczenia i losowanie nagród, w tym specjalistycznych koszulek i czapeczek biegowych SALOMON oraz markowego pulsometru SUUNTO. Nie zabrakło oczywiście upominków z miasta Gdyni oraz Agencji Rozwoju Gdyni.

 

fotografie Monika Strojny/trailrunning.pl