24.05.12
Klub Filmowy „Riwiera” zaprasza na spotkanie z cyklu „Film od kuchni”

Klub Filmowy „Riwiera” zaprasza 29 maja o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu „Film od kuchni”. W świat efektów specjalnych wprowadzi uczestników Piotr Suchodolski, modeler, na co dzień pracujący w Platige Image. Odsłoni on kulisy tworzenia filmowego intro do gry komputerowej Wiedźmin 2 – od scenariusza do gotowego obrazu.

Platige Image to polskie studio postprodukcyjne. Od piętnastu lat specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Projekty studia były nominowane do Oscara, Emmy Awards i VES Awards, zdobyły nagrody BAFTA, Siggraph i Annecy.

„Film od Kuchni” to impreza skierowana do młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych. Impreza ma charakter warsztatowy i łączy elementy edukacyjne z pokazem filmów. Celem kolejnych edycji jest przybliżenie poszczególnych dziedzin związanych z produkcją filmową. Pierwsza impreza z cyklu „Filmu od Kuchni” odbyła się w 2009 roku. Gośćmi spotkań w Klubie Filmowym „Riwiera” byli montażyści: Rafał Listopad i Maciej Pawliński oraz realizatorka filmów animowanych Balbina Bruszewska (SeMaFor). W drugiej edycji tego spotkania (2010 rok) udział wzięła Weronika Bilska, operatorka, autorka zdjęć do filmu „Brzydkie słowa” Marcina Maziarzewskiego (za tę realizację otrzymała Złotą Kijankę na festiwalu Camerimage).
Wstęp wolny.