22.08.14
IV Weekend Architektury w Gdyni - 28-31 sierpnia

IV edycja Weekendu Architektury w Gdyni odbędzie się w dniach 28-31 sierpnia. Już tradycyjnie na wydarzenie złoży się cykl wydarzeń i imprez pod szerokim parasolem tematyki architektury oraz rozwoju miast, a także z silnym nawiązaniem do historii gdyńskiego modernizmu. Wszystkie propozycje w ramach wydarzenia są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych (bezpłatne i niebiletowane).

Idea przewodnia wydarzenia 

"Na styku architektury" - tegoroczne wydarzenie będzie okazją do dyskusji o wielu aspektach - ważnych tematach społecznych, kulturowych oraz gospodarczych, na które bezpośrednio lub pośrednio wpływa nowo powstająca architektura w miastach oraz rozwój i planowanie przestrzenne. Poruszymy także wątki akupunktury miejskiej oraz trendów w rewitalizacji obszarów poindustrialnych miast.

Zaczątkiem do dyskusji będą m.in. prezentacje architektów i urbanistów dotyczące obecnie realizowanych oraz planowanych projektów architektonicznych na terenie Gdyni, Gdańska, a także na Polski. Ważnym tematem prezentacji będą także projekty popularyzujące i przybliżające historię rozwoju architektury miast, w tym m.in. przedwojenny modernizm.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.weekendarchitektury.pl.  Opisy poszczególnych propozycji oraz godziny startów - można znaleźć w zakładkach informacyjnych (Weekend_2104) oraz pod linkami - wg nazw modułów wydarzenia:

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdyni. Realizacja - Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.

Partnerami strategicznymi tegorocznego wydarzenia są SwedeCenter oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.