25.01.17
Głosuj na Wejherowo

Świąteczna iluminacja Wejherowa już po raz drugi zdobyła uznanie internautów, którzy w konkursie „Świeć się” uznali ją za najładniejszą na Pomorzu. Wejherowo pojawiło się w gronie 16 miast, które przeszły do drugiego etapu konkursu rywalizując o tytuł świetlnej stolicy Polski.
 

Do konkursu o najładniejszą dekorację świetlną zostało zgłoszonych 100 miast. Mieszkańcy poprzez głosowanie internetowe oraz smsowe wybierali najładniejsze iluminacje województw. Do tegorocznego finału plebiscytu miast „Świeć się z Energą” awansowały: Wejherowo, Legnica, Inowrocław, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Rzgów, Bobowa, Radom, Nysa, Stalowa Wola, Łomża, , Częstochowa, Starachowice, Braniewo, Kalisz i Połczyn-Zdrój.


W drugim etapie konkursu, który trwa do końca stycznia br., można oddawać głosy na najładniej oświetlone miasto w Polsce. Zwycięzcę poznamy 6 lutego. Zwycięskie miasto otrzyma od Grupy Energa nagrody o wartości 50 tys. zł do przekazania na cele charytatywne.

- Drugie z rzędu zwycięstwo w I etapie plebiscytu „Świeć się”, to dla naszego miasta duże wyróżnienie i satysfakcja z uznania, jakim obdarzyli nas internauci głosując na Wejherowo. Od wielu lat podejmujemy wiele działań w celu uatrakcyjnienia wizerunku miasta w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Cieszy nas, że przygotowywane przez miasto dekoracje świetlne na ulicach podobają się mieszkańcom, gościom odwiedzającym gród Wejhera, a także internautom. Plebiscyt „Świeć się” jest nie tylko znakomitą okazją do promocji Wejherowa, ale również spełnia szlachetny cel społeczny, gdyż nagroda ufundowana przez spółkę Energa za zwycięstwo w tym konkursie zostanie wręczona placówkom działającym na terenie naszego miasta - mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent miasta Wejherowa.


Jak zagłosować?
Zachęcamy do głosowania na Wejherowo, miasto z Pomorza i Kaszub Północnych. Głosować na Wejherowo można codziennie bez ograniczeń przez stronę internetową SwiecSie.pl, w zakładce „Plebiscyt Świetlna stolica Polski”, poprzez aplikację „Plebiscyt miast” oraz poprzez SMS-y, wysyłając wiadomość o treści MIASTO176 na nr 71750 (koszt sms to 1,23 zł z VAT).