09.10.17
Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017

Trwa rejestracja uczestników do Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017. 30 prelegentów na 4 panelach i blisko 600 uczestników spotka się 13 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. 

Tematyka związana z gospodarka morską poruszana jest w Gdyni już siedemnasty raz. Co roku wydarzenie gromadzi ekspertów i specjalistów z branży, dziennikarzy, przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. W tym roku konferencję otworzy Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Obecny będzie również Iain Shepherd z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa, który opowie o trendach w „błękitnej gospodarce”. W trakcie konferencji ogłoszony zostanie zwycięzca filmu promującego gospodarkę morską oraz przyznana zostanie nagroda dla najlepszego absolwenta Akademii Morskiej. 

 

Dyskusje odbywać się będą w czterech panelach poświęconych - logistyce morskiej, portom morskim, przemysłowi morskiemu oraz ship management. Dyskutanci m.in. przyjrzą się rynkowi pracy, a także przeanalizują możliwości edukacyjne związane z gospodarką morską, zastanowią się nad kondycją i rolą portów morskich, a także ocenią możliwości perspektywy rozwoju rynku morskich przewozów kontenerowych. 

 

Zachęcamy również, aby poprzez stronę internetową zgłosić pytanie, które zostanie zadane panelistom. Rejestracja na konferencję poprzez stronę http://www.forum.gdynia.pl