14.09.09
Bieg terenowy cyklu Salomona w malowniczym centrum Gdyni, czyli pierwszy krok w kierunku „Gdynia Adventure Days”

Centrum Gdyni, nie tylko w naszej opinii jest doskonałym miejscem do realizowania ambitnych projektów, w tym wydarzeń w obszarze kultury, sportu oraz stylów życia. Gdynia bez wątpienia należy do miast odważnych, nowoczesnych, otwartych na nowe przedsięwzięcia i pomysły.

Jednym z pomysłów na aktywizację centrum Gdyni, jest rozwijanie oferty w obszarze sportu oraz rekreacji aktywnej. W ostatnią sobotę, mogliśmy przekonać się, że biegi terenowe to nie tylko domena obszarów leśnych i pojeziernych, miejsc z reguły oddalonych od ścisłych centrów współczesnych miast.

Prestiżowa edycja cyklu „Salomon Trail Running” – pod nazwą bieg terenowy Gringo Gdynia, została przeprowadzona na niezwykle malowniczej trasie o długości ok. 7 km, na styku gdyńskiej plaży, bulwaru nadmorskiego oraz rezerwatu „Kępy Redłowskiej”. Uczestnicy biegu mogli podziwiać nie tylko rezerwat Kępy Redłowskiej, dolny taras Kolibek, ale także takie atrakcje gdyńskie jak Akwarium Gdyńskie, molo południowe, marinę czy słynne już Sea Towers. Event należy zaliczyć do bardzo udanych, dopisała pogoda, rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej atmosferze, sponsor imprezy firma Salomon, nagrodziła nie tylko pierwszych na mecie, ale również przeznaczyła gifty do rozlosowania wśród pozostałych uczestników. Kluczową rolę dla powodzenia imprezy odegrał także Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej, współpracując przy opracowywaniu trasy biegu oraz wytyczeniu miejsca organizacji punktu Start/Meta.

Na imprezie nie mogło zabraknąć również stałych wyróżników gdyńskich eventów sportowych, w tym okazałej maskotki – 6 metrowego marynarza z fajką oraz bramy start – meta z bannerem Gdyni sportowej, użyczonej organizatorom przez GOSIR.

Dumy i radości z biegu nie ukrywali nie tylko organizatorzy, ale również sami uczestnicy. Gdyńscy pasjonaci biegania podkreślali, że trudno znaleźć w Polsce takie miasto jak Gdynia, gdzie można wyznaczyć w centrum miasta tak malowniczą i atrakcyjną trasę biegu terenowego. Dla głównego organizatora Biura Podróży Gringo z Gdyni, to kolejny sprawdzian sił i możliwości, zdany celująco.

W następnym roku cel sportowej aktywizacji centrum Gdyni został postawiony jeszcze ambitniej. Grupa organizatorów oraz promotorów, w tym z udziałem m.in. Agencji Rozwoju Gdyni, Gringo, Kolibki Adventure Park oraz GOSiR-em, planuje przygotowanie wydarzenia w szerokiej formule sportów aktywnych, ekstremalnych i przygodowych pod nazwą „Gdynia Adventure Days”.

Więcej informacji o samym biegu terenowym Gringo Gdynia pod adresem www.gringo.pl