14.09.09
34 FPFF - start największej imprezy kulturalnej w centrum Gdyni

Od dzisiaj, Gdynia staje się prawdziwą Mekką kinomanów, w tym miłośników polskiego filmu. Samo centrum Gdyni przeobrazi się w park kulturalny - strefę aktywności celebrytów, papparazzi oraz tysięcy wielbicieli spod znaku X Muzy.
W trakcie sześciu dni odbędzie się około 300 projekcji ponad 160 tytułów. Na otwarcie 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przygotowane zostało specjalne wydarzenie – pokaz najnowszego filmu Tomasza Bagińskiego, „Kinematograf”. Uroczystość uświetni premierowy pokaz filmu „Miasto z morza” w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego. Filmu o Gdyni, częściowo realizowanego w Gdyni.
Festiwal jak co roku, odbywa się w atmosferze emocji wywałonych kulturalną rywalizacją rodzimych twórców kina. Dla widzów, oprócz najnowszych polskich produkcji, przygotowano wiele imprez towarzyszących. Polecamy szczególnie plenery filmowe na Plaży Śródmiejskiej m.in. "Film od Morza - Gra w Polańskiego" - bogaty przegląd twórczości wybitnego reżysera, producenta i aktora Romana Polańskiego, w tym studenckie etiudy oraz kultowe produkcje ze znakomitą muzyką Krzysztofa Komedy - "Nóż w Wodzie", "Dziecko Rosmary", "Matnia".

Więcej informacji na stronie: www.festiwalgdynia.pl

Przypominamy, że 34 FPFF to jedna z 12 markowych imprez, promowanych w tym roku przez Miasto Gdynia i Agencję Rozwoju Gdyni podczas kampanii i akcji promocyjnej "Wiejjj do Gdyni".